Miejsce: Seiland Explore
Termin: 29.06.2013 – 12.07.2013
Skład: Jurek, Kasia, Łukasz, Waldek, Zbyszek
Informacje:

Seiland – wyspa położona w północnej Norwegii, zamieszkiwana przez około 200 osób o powierzchni 559 km². Administracyjnie należy do okręgu Finnmark i jest podzielona między trzy gminy: Hammerfest, Alta i Kvalsund. Najwyższym punktem jest szczyt Seilandstuva (1079 m n.p.m.). Nie licząc terytoriów zależnych, pod względem powierzchni zajmuje siódme miejsce w kraju. Z odkryć archeologicznych wynika, że wyspa jest zamieszkiwana od 7000 lat. Obecnie znajduje się tu rybacka wieś Kårhamn, oraz kilka mniejszych wiosek: Hønseby, Eidvågen, Fiskebukta, Survika, Altneset i Hakkstabben. W 2006 roku utworzono tu park narodowy. (źródło: Wikipedia)
Honesby, jedna z miejscowości na Seiland została wybrana przez nas jako cel naszej kolejnej wyprawy. W tym roku wybieramy się jeszcze wyżej na północ licząć na jeszcze większe wrażenia. Nasza trasa przebiegała będzie przez Szwecję, Finlandię i Norwegię, cały czas na północ od Nynashamn i łącznie z drogą do Gdańska wynosiła będzie około 2000km w jedną stronę. Jedziemy samochodem osobowym w pięć osób i zabieramy ze sobą przyczepkę na sprzęt wędkarski i ekwipunek. Na miejscu mamy zarezerwowany nowo wybudowany domek wędkarski oraz łódkę kabinową Beneteatu Barracuda 3 z 140 konnym silnikiem. W Honesby zostajemy 8 dni, w ciągu których zamierzamy łowić ogromne ryby, szczególnie dorsze i halibuty.

[wpi_designer_button text=’Filmy z wyprawy’ link=’http://www.polowywnorwegii.pl/szlabanik/index.php/filmy/seiland-explore-2013/’ style_id=’182′ target=’self’]