„Połowy w Norwegii” to nie jednorazowa wyprawa, ale nałóg na całe życie. Gdy raz zasmakujesz wędkarstwa w tych rejonach, już nigdy nie przestaniesz myśleć o zjawiskowych fiordach, zorzach polarnych oraz rześkim powietrzu wyzwalającym w tobie instynkt łowcy. Norwegia otacza cię pewną magią, pod wpływem której, wyruszając na skandynawską wodę, liczysz się tylko ty, twoja wędka i przygoda, która za chwilę bezgranicznie cię pochłonie…

W Norwegii czujesz się jakby zatrzymał się czas, na północy kontynentu w letniej porze nigdy nie zachodzi słońce. Jesteś tylko ty i woda. Wędkarstwo to słowo, które nabiera zupełnie innego brzmienia w obliczu skandynawskiego krajobrazu, zmiennej pogody, niebywałych okazów, a także sztuki łowienia. W Norwegii wędkarstwo się celebruje. Jest to sposób na życie, pasja, czasami zarobek. Trudno spotkać norweską rodzinę, która nie ma chociażby jednego zapalonego wędkarza. Łowienie ryb to kontakt z naturą, poznawanie mechanizmów funkcjonowania życia morskiego, ale przede wszystkim wolność i przygoda.

Norwegia to kraj zapierających dech w piersiach krajobrazów, otwartości i tolerancji oraz nieskrywanej dumy narodowej, podkreślanej przez powiewane na wietrze na każdym rogu norweskie flagi. Należy do państw o jednym z najwyższych standardów życia na świecie, a jednocześnie jest… drugim najmniej zaludnionym państwem europejskim. Dzisiejsza potęga gospodarcza została zbudowana w oparciu o olbrzymie złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, ale mało kto wie, że kiedyś Norwegia należała do biedniejszych krajów, gdzie podstawą gospodarki było…rybołówstwo. Tradycje połowów na szczęście pozostały.

Moja przygoda z wędkarstwem morskim w Norwegii rozpoczęła w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy odwiedziłem miejscowość o nazwie Bakkan Wahl. Był to mój pierwszy pobyt w Norwegii, od którego zaczęła się życiowa przygoda. Od tego czasu nauczyłem się wielu rzeczy, które pozwalają mi organizować udane wyprawy do Norwegii dla kręgu znajomych. Każdy rok to nowa wyprawa i zawsze ogromna adrenalina.

Strona ta powstała jako zbiór moich doświadczeń. Znajdziesz tutaj przydatne opisy, fotorelacje, porady, ciekawostki, zachęcam cię również do wymiany doświadczeń oraz kontaktu ze mną. Połamania kija!